Line-Up

ČASOVÝ HARMONOGRAM 2023

15:00 - otevření areálu
16:00 - 2.0
17:10 - BYT ČÍSLO 4
18:25 - PF (Pavel Fröde - křest alba)
19:40 - TH!S
20:55 - IMODIUM

AFTERPARTY STAGE

22:50 - VIVIAN
23:20 - KLUCI
23:50 - HEEBIE JEEBIES
00:20 - M. SKOŘEPA
00:40 - LÁSKA
00:40...JAM ;)

O.N.CAST STAGE

15:30 - KUBA (KLUCI) a MARTHY (VIVIAN)
16:40 - ADAM JÁNOŠÍK (the ATAVISTS, LABe)
17:55 - JARDA ŠPULÁK (hudební publicista, moderátor)
19:10 - ARNOLD VODOCHODSKÝ (starosta města Broumov)
20:30 - VOJTĚCH KOTEK (herec, hudebník)

 
 
doprovodný program 

IMODIUM

29. září 2022 uplynulo přesně pět let od vydání poslední řadovky Element rockové party Imodium, která o dva roky později ohlásila pauzu a její členové se věnovali jiným projektům. Jako blesk z čistého nebe tak fanoušky zasáhla zpráva o zbrusu novém singlu Střepy Tepy, který se objevil na všech obvyklých digitálních servisech v pondělí 31. 10.! Novinka, která je duetem s partnerkou frontmana Imodium Thoma Frödeho a autorkou textu Žanet., je zároveň předzvěstí jedinečného exkluzivního koncertu Imodium! Hostit jej bude 3. 6. 2023 jejich domovský festival Broumovská kytara a kapela v jeho rámci slibuje odehrát svůj historicky nejdelší koncertní set! "Imodium je naše jediné dítě, které nikdy nepřestalo dýchat. Jako kapela jsme naposledy tvořili před šesti lety, je skvělý vědět, že nám to jde stále a stále nás to činí šťastnými lidmi. Žádný comeback se ale zatím nekoná, myslím že rozhodne velký koncert v příštím roce!" komentuje Thom novinku, která vznikla během neplánovaného setkání v jeho nahrávacím studiu, kde v té době v té době tvořil písně společně s Žanet. "Ve studiu to byla opravdu nečekaná spontánní akce, nicméně i tak můžete slyšet, že Imodium v nové nahrávce naznačuje zase jiný zvuk než bývalo zvykem. Posouvat se a překvapovat sebe i fanoušky bylo pro naši kapelu vždy důležité,“ komentuje kytarista Daniel Franc vznik písně a euforii z celého setkání, která ve spojení s čím dál silnějším hlasem fanouškům volajícím po "comebacku" vyústila v rozhodnutí píseň vydat a odehrát jediný exkluzivní koncert v příštím roce. "Openair koncert bude svátkem fanoušků naší kapely. Hodláme návštěvníkům kromě koncertu nabídnout opravdové speciality, které budeme postupně zveřejňovat. Kdo má Imodium alespoň trochu rád, nesmí tam chybět. Nikdo neví, zda bude nějaké příště…," zve bubeník Kárl na akci, kterou ozdobí řada hostů jak v rámci line upu Broumovské kytary jako takové, tak samotného koncertu Imodia. Doplňující program pak bude taktéž kompletně spojený s kapelou Imodium, které svůj poslední plnohodnotný koncert odehrálo v září roku 2019.
WEB
SOCIAL

PF

PF, ano Pavel Fröde, ten který festival Broumovská kytara společně s dalšími přáteli před téměř třiceti lety oživil! Celoživotní rocker nyní přichází s vlastní muzikou za asistence Tomáš Frödeho, jeho syna a dalšími skvělými hudebníky jako je Daniel Franc, Adam Jánošík nebo Vojtěch Říha. Jeho vlastní sólové album na nadcházejícím ročníku festivalu v absolutní premiéře zároveň pokřtí! Další info najdete pod odkazem! Tohle bude výjimečný koncert!
HEADLINER

ŽANET.

Žanet., výrazná zpěvačka, umělkyně a Thomova životní partnerka. Nejen aktuální společný song Střepy Tepy.. ale třeba taky Haló pane a další písně zazní během 27. ročníku Broumovské kytary!
SOCIALS

MICHAL SKOŘEPA

Náš blízký přítel Michal Skořepa. Umělec, hudebník, fenomenální zpěvák. Hostuje nám v nejedné písni, hostoval na nespočtu našich koncertů! Čas užít si společnou jízdu i u nás doma v Broumově! Dost možná nepřijede sám, možná se mu do kufru přibalí i sám Pan Lynx!
SOCIALS

LÁSKA

Poznali jsme se ještě za dob jeho působení v kapele Zakázaný Ovoce! Náš velkej kámoš, kluk co u ohně utáhne s kytarou celej večer! Tak uvidíme jak si poradí s broumovskými plameny! Dáme taky něco společně, to se ví.. ;)
SOCIALS

HEEBIE JEEBIES

S Brébou a jeho veselou partičkou se známe v podstatě odmalička! Hostoval a hrál nám v několika skladbách a na albu Polarity má na triku dokonce víc než jednu z akustických verzí našich písní! Slyšeli jste někdy tuhle partu jen tak u táboráku? Ne? Tak doražte v červnu k nám! ;)
SOCIALS

TH!S

Kapela TH!S hraje tvrdší rock inspirovaný 70tými léty v Americe. Proto rádi svůj žánr nazývají “root-rock” a hlásí se tak ke kořenům tvrdého rock ‘n’ rollu. A teď po našem: Pánové Johny, Vokoun, André a Strženej Vinty aka Honza Melíšek, Vojta Kotek, Ondřej Vyoral a Pepa Černý aka THiS! Koneckonců už u nás jednou byli! A chtějí zas.. a my říkáme: kdykoliv kamarádi! KDYKOLIV! It´s only ROCKNROLL!
WEB
SOCIAL

VIVIAN

Další parta, kterou netřeba zejména broumovákům představovat. Thomovi synovci jdou ve stejných šlépějích. Stihli vyhrát několik talentových soutěží a právě pracují na novém albu! Kluci přijdou pozdravit, zahrát..
SOCIAL

KLUCI

KLUCI jsou naši další dlouholetí kamarádi. Dělají stejně jako my hromadu let festival BIGBOŠ vedle v Křinicích! Stylem se pohybují okolo electro, dupstepu, hip-hopu, kytarovek a punku. I oni ale budou postavený do trochu jiný situace a jsme zvědaví, jak si s tím poradí!
SOCIAL

THOM PRŮVODCE

Imodium a Broumov! Navždy kapela zůstane broumovskou kapelou a protože letos dorazí rekordní počet "přespolních", stálo by za to vás Broumovem provést! Tedy alespoň místy naprosto zásadními pro kapelu Imodium. Vydejte se s Thomem, který vás osobně provede, na místo, kde jako osmiletí kluci poprvé snili o kapele, navštívíte jejich první zkušebnu, městský park nebo třeba nahrávací studio v klášteře, kde kapela natočila zatím poslední album. Pro účast je nutná bezplatná registrace (viz formulář níže), mít zakoupené vstupenky, sdílet fcbk událost na facebookovém profilu a držet si palce. Vylosovaná osoba má nárok na doprovod (taktéž se zakoupenou vstupenkou)! Kapacita je velmi omezena, tak neváhejte!!! Přesné info vylosovaným zašleme do mailu! ;)

O.N CAST LIVE

Proč si nezkrátit čekání na další kapelu zajímavým rozhovorem. Skvělý podcastový projekt broumovských studentů, který se věnuje zajímavým lidem na broumovsku, na našem festivalu ŽIVĚ! Obyčejně Neobyčejní nebo-li O.N. CAST přinese rozhovory s osobnostmi jako jsou: nynější starosta města Broumov Arnold Vodochodský, hudební publicista a broumovský rodák Jaroslav Špulák, herec, režisér a hudebník Vojtěch Kotek nebo Martin Ducháč a Jakub Šleis, frontmani broumovských kapel Vivian a Kluci!
O.N. CAST Facebook
O.N. CAST YouTube

ZÁBAVA PRO DĚTI

Děti jsou radost, děti jsou budoucnost. Ostatně sami je už dávno máme! Jsme proto rádi, že jsme mohli oslovit broumovský DDM Ulita, který se o dětskou zábavu na naší akci postará. Přátelé, dorazte i se svými dětmi, pobavte se s celou rodinou!! <3
DDM Ulita Facebook

BYT ČÍSLO 4

Šumperská sestava Byt číslo 4 LONI zaujala veřejnost svým prvním singlem Nechápu, postoupila do trojčlenného finále soutěže o Objev roku rádia Haná 2022 a stala se tipem týdne na hudební platformě Bandzone.cz. Ve svých skladbách kombinuje živelný punk rock s upřímnými texty a excentrickým projevem frontmana!!
SOCIALS

2.0

Jsou dva! Jsou z hor! A jak sami tvrdí: "Jediný co tak nějak chcem je, aby tě koply 90tky svou nemocnější nohou do ksichtu!" Poctivej garage rock na rozjezd letošního ročníku!
SOCIALS

TOP